رفتن به نوشته‌ها

راهنمای قوانین و شرایط

طراحی تایپوگرافی در همه جا وجود دارد. آیا تا به حال به فاصله خطوط موجود در لیست مواد تشکیل دهنده پشت یک بسته کراکر توجه کرده اید؟ یا شکل اعداد روی برچسب قیمت یا حتی وزن حروف (ضخامت یا نازک بودن آنها) در تابلوهای نام خیابان؟ اینها ممکن است منابع الهام بخش شما نباشند ، اما بخشی روزمره از زندگی هستند.

راهنمای طراحی تایپوگرافی

توسط Mky
در حقیقت ، ما به طور مداوم در هر نقطه ای که نگاه می کنیم احاطه شده ایم. همه این منابع دیدگاه ها و بینش های متفاوتی را به ما ارائه می دهند و روش های بی پایان استفاده از تایپوگرافی را به ما نشان می دهند.

قبل از اینکه عمیق تر به طراحی تایپوگرافی بپردازیم ، بیایید نگاهی بیندازیم که تایپوگرافی چیست و از کجا آمده است.

مختصری از تاریخچه تایپوگرافی


طراحی تایپوگرافی چیست؟ به طور خلاصه ، طراحی تایپوگرافی هنر تنظیم یک پیام در یک ترکیب قابل خواندن و زیبایی است. این یک عنصر جدایی ناپذیر در طراحی است. تایپوگرافی از طراح نمی خواهد که حروف خود را بکشد ، بلکه در عوض با حروف تایپی که قبلاً وجود دارد کار کند. این فرآیند طراح را ملزم به اتخاذ مجموعه ای از تصمیمات مانند انتخاب حروف مناسب ، انتخاب اندازه نقطه ، تنظیم فاصله بین خطوط و ایجاد طرح بندی منطقی می کند.

این کار را می توان سریع و آسان با استفاده از لپ تاپ ، کامپیوتر و حتی تلفن انجام داد. به لطف فناوری ، تایپوگرافی و قوانین آن هر روز توسط طراحان جدیدی به چالش کشیده می شود که حروف را به گونه ای تصور می کنند که چند سال پیش تصور نمی کردیم.

.

اما همیشه در مورد فناوری نبود. نوع متحرک در اوایل قرن پانزدهم به لطف یوهانس گوتنبرگ اختراع شد و با اجازه تولید انبوه مواد چاپی ، تحولی در تایپوگرافی ایجاد کرد. با این حال ، حتی قبل از وجود تکنیک های چاپ ، مردم هنوز مصمم به ایجاد کتاب یا پوسترهای مبتنی بر نوع بودند. آنها فقط این کار را با دست و با حوصله و فداکاری زیاد انجام دادند. بشر همیشه پیام های مکتوب ایجاد کرده است – فقدان کاغذ و ابزارهای نوشتاری مناسب هرگز مانع ما نشد. تمدن های باستانی گلیف های خود را به صورت سنگ یا چوب تراشیده اند.

اگر به تکامل تایپوگرافی و تمام ابزارها و تکنیک های استفاده شده تا کنون نگاه کنیم ، متوجه یک نبرد مداوم بین دست ساخته شده و دستگاه ساخته شده ، بین ارگانیک و هندسی خواهیم شد. امروزه جداسازی ریشه ای دو جهان و همچنین ادغام هماهنگ آنها ، نتایج جدید و غیر عادی به بار می آورد و چرخه ای بی پایان از اکتشافات تایپوگرافی را دامن می زند.

 

https://99designs.com/blog/tips/typography-design/

منتشر شده در معرفی

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.